Manufacturer No:EL7584-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves RPS-CT-50M-4.8-OUT-9 PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Printable Tubing |
| Color: | White |
| Material: | Ribbon |
| Length: | 50 m |
| Inside Diameter: | 4.8 mm |
| Recovered Diameter: | 1.6 mm |
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity |
| Features: | Commercial Grade |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Package Type: | Spool |
| Product: | Heat Shrink Identification Marker Sleeve |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOT
151-04030
Brand:HellermannTyton
DWHF-24/8-0-SP
Brand:TE Connectivity
DWHF-12/4-0-SP
Brand:TE Connectivity
M23053/8-008-C
Brand:TE Connectivity / Raychem

1854490000
Brand:Weidmuller

ATUM-32/8-0-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

2007110000
Brand:Weidmuller

151-04024
Brand:HellermannTyton

151-04032
Brand:HellermannTyton

151-04016
Brand:HellermannTyton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






