Manufacturer No:96VG-NR2070SF16-6L
Manufacturer:Advantech
Type:
Description:Video Modules LEADTEK RTX2070 Super 8G HDMI+3*DP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Video Modules |
| Product: | Graphic Cards |
| Video Format Supported: | H.264 HEVC VP9 VC1 MPEG-1/2/4 |
| Display Resolution - Pixels: | 7680 x 4320 |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 267 mm x 111 mm |
| Form Factor: | Full Length Full Height Dual Slot PCIe |
| Frequency: | 1.605 GHz |
| Installed RAM: | 8 GB |
| Interface Type: | DP HDMI PCIe |
| Maximum Operating Temperature: | + 45 C |
| Memory Type: | GDDR6 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTDVP-7031E
Brand:Advantech

VEGA-3300E
Brand:Advantech

OEM-VRC7008-H
Brand:MaxLinear
VEGA-3311-I0F0
Brand:Advantech
GFX-NG730L16-5C1
Brand:Advantech
96VG-2G-PE-MA
Brand:Advantech
96VG-NR3090F16-6L
Brand:Advantech

VEGA-3318-A0T0
Brand:Advantech

B118-002-UHDINT
Brand:Tripp Lite

OEM-VRC7032
Brand:MaxLinear
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






