Manufacturer No:PCIe-GIE74 PRO
Manufacturer:ADLINK Technology
Type:Video Cards
Description:Video Modules PCIe-GIE74 PRO4-CH PCI Express X 4 Gen2 GigE Grabber with total POE Power up to 120W POE Protection POE Power Management Trigger Over Ethernet and License Management
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ADLINK Technology |
| Product Category: | Video Modules |
| Product Type: | Video Cards |
| Product: | Frame Grabbers |
| Brand: | ADLINK Technology |
| Dimensions: | 167.6 mm x 106.6 mm |
| Form Factor: | PCIe x4 |
| Interface Type: | Ethernet PCIe |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Operating Supply Current: | 3 A |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Series: | PCIe-GIE72/74 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Part # Aliases: | PCIE-GIE74P PRO |
| Unit Weight: | 13.449609 oz |
HOT
VEGA-6301E3-3EAE
Brand:Advantech

MIC-730IVA-00A1
Brand:Advantech
96VG-NG1650F16-5L
Brand:Advantech
AVA-5500/7820/16G
Brand:ADLINK Technology

B127A-1P0-PH
Brand:Tripp Lite

OEM-VRC7008-H
Brand:MaxLinear

B127A-002-BH
Brand:Tripp Lite

PCIe-GIE74 PRO
Brand:ADLINK Technology
DVP-7651E
Brand:Advantech

B127A-002-BHPH2
Brand:Tripp Lite
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






