Manufacturer No:V240CH8T
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 150V 250A 100pF 7 Inch Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 3220 (8552 metric) |
| Voltage Rating AC: | 150 VAC |
| Voltage Rating DC: | 200 VDC |
| Varistor Voltage: | 240 V |
| Clamping Voltage: | 395 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 250 A |
| Surge Energy Rating: | 5 J |
| Capacitance: | 150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 10 A |
| Height: | 2.03 mm |
| Length: | 8 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Varistors |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.016972 oz |
HOT
DV250K4032R2
Brand:Bourns

V5.5MLA0603NH
Brand:Littelfuse

V47ZA20P
Brand:Littelfuse

VCAS121018J390RZ
Brand:KYOCERA AVX

B72214M0171K001
Brand:EPCOS / TDK

VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

IsoM5-510-R-L2
Brand:Bourns

V07X385E
Brand:Littelfuse

VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX

TMOV14RP420M
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






