Manufacturer No:V20X230E
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Varistors 230VAC 360J 595V-CL 15KA-PK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Xtreme |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 230 VAC |
| Voltage Rating DC: | 300 VDC |
| Varistor Voltage: | 360 V |
| Clamping Voltage: | 595 V |
| Diameter: | 23 mm |
| Peak Surge Current: | 15 kA |
| Surge Energy Rating: | 360 J |
| Capacitance: | 1300 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Length: | 28 mm |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Radial Leaded Varistors |
HOT
V33MLA1206NH
Brand:Littelfuse

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

V39ZA20P
Brand:Littelfuse

B72307S0301K101
Brand:EPCOS / TDK

VCAS120616K380DZ
Brand:KYOCERA AVX

V625LA80CP
Brand:Littelfuse

V3.5MLA0805NH
Brand:Littelfuse
TMOV20RP275M
Brand:Littelfuse

AV17K1812801NIR1
Brand:Bourns

VCAS080505C150DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






