Manufacturer No:MWT-PH11F
Manufacturer:MicroWave Technology
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors Narrow and Broad Band High Efficiency Amplifier High Power Amplifier and Oscillator Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MicroWave Technology |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | - |
| Technology: | GaAs |
| Id - Continuous Drain Current: | 440 mA to 800 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 8 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 12 GHz |
| Gain: | 9 dB |
| Output Power: | 32 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | - |
| Package / Case: | Die |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | MicroWave Technology |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | MWT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Tradename: | MWT-PH11F |
| Transistor Type: | pHEMT |
| Type: | RF Power MOSFET |
| Unit Weight: | 0.000005 oz |
HOT
BFU550WF
Brand:NXP Semiconductors
AFT05MS006NT1
Brand:NXP Semiconductors

BFP 183 E7764
Brand:Infineon Technologies
QPD2040D
Brand:Qorvo
QPD1028
Brand:Qorvo

BFP650H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

BFP 620F H7764
Brand:Infineon Technologies

MRF136
Brand:MACOM

MRF321
Brand:MACOM

QPD1015
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






