Manufacturer No:TGF3020-SM
Manufacturer:Qorvo
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 4-6GHz 5W 32Volt P3dB 38.4 dBm GaN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | - |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Id - Continuous Drain Current: | 250 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 32 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 4 GHz to 6 GHz |
| Gain: | 13 dB |
| Output Power: | 5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | TGF3020 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | TGF3020 1121726 |
HOT
ARF1500
Brand:Microchip Technology

BFR840L3RHESDE6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

QPD1016
Brand:Qorvo
BFU760F,115
Brand:NXP Semiconductors

MRF13750HR5
Brand:NXP Semiconductors

MRF300AN
Brand:NXP Semiconductors

A3G26D055NT4
Brand:NXP Semiconductors

T2G6001528-Q3
Brand:Qorvo

HFA3101BZ
Brand:Renesas / Intersil

BFP420H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






