Manufacturer No:TGF3021-SM
Manufacturer:Qorvo
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 0.03-4.0 GHz 30W 32V GaN RF Tr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | - |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Id - Continuous Drain Current: | 1.8 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 32 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | - |
| Operating Frequency: | 30 MHz to 4 GHz |
| Gain: | 19.3 dB |
| Output Power: | 30 W |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Series: | TGF3021 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | TGF3021 1121772 |
| Unit Weight: | 0.353163 oz |
HOT
QPD2160D
Brand:Qorvo

MWT-PH7F
Brand:MicroWave Technology

BFU550WF
Brand:NXP Semiconductors
NPTB00025B
Brand:MACOM

BFP760H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

MWT-PH11F
Brand:MicroWave Technology

MRF134
Brand:MACOM

QPD1015L
Brand:Qorvo

T2G6001528-Q3
Brand:Qorvo

QPD1025
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






