Manufacturer No:PA0510NL
Manufacturer:Pulse
Type:Fixed Inductors
Description:Pulse Transformers 1500V 1200uH Turns 2.5:1:1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Pulse Transformers |
| RoHS: | Details |
| Turns Ratio: | 2.5:1:1 |
| Inductance: | 1.2 mH |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 9.02 mm |
| Width: | 8.64 mm |
| Height: | 7.62 mm |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Fixed Inductors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Transformers |
| Termination Style: | SMD/ SMT |
HOT
PH9572.211ANLT
Brand:Pulse Electronics

PAT6261.005NLT
Brand:Pulse Electronics

PM2190.043NLT
Brand:Pulse Electronics

PAT6261.006NLT
Brand:Pulse Electronics

750319497
Brand:Wurth Elektronik

7499311614
Brand:Wurth Elektronik

PA6549-ALD
Brand:Coilcraft

PAT6261.002NLT
Brand:Pulse Electronics

PA3856.005NL
Brand:Pulse Electronics

PM2180.011NL
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






