Manufacturer No:PMS9505.100NLT
Manufacturer:Pulse
Type:Current Transformers
Description:Current Transformers 7.0mH 3kV 30A AECQ2 DCR=.5mohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Current Transformers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Inductance: | 7 mH |
| Current Rating: | 30 A |
| Turns Ratio: | 1:100 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 13.6 mm |
| Width: | 12.8 mm |
| Height: | 14.4 mm |
| Frequency Range: | 20 kHz |
| Series: | PMS9505 |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Transformers |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Transformers |
HOT
7499311614
Brand:Wurth Elektronik

HM0068ANLT
Brand:Pulse Electronics

14255R-100
Brand:Renesas / Dialog

SM91501ALE
Brand:Bourns

PAT6261.005NLT
Brand:Pulse Electronics
PMS9505.070NLT
Brand:Pulse Electronics

750319497
Brand:Wurth Elektronik

PM2180.089NLT
Brand:Pulse Electronics

PAT6261.002NLT
Brand:Pulse Electronics
PMS9505.100NLT
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






