Manufacturer No:78931812518
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:
Description:Power Transformers WE-PSPA 86 uH 210mA AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Push Pull Transformers |
| Primary Voltage Rating: | 5 V |
| Secondary Voltage Rating: | 18 V |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Primary Winding: | Dual Primary Winding |
| Secondary Winding: | Dual Secondary Winding |
| Length: | 9.25 mm |
| Width: | 8.3 mm |
| Height: | 4.1 mm |
| Series: | WE-PSPA |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Inductance: | 86 uH |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Transformers |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Turns Ratio: | 1:3.75 |
| Type: | Push Pull |
| Voltage Time - Et: | 9.5 Vus |
HOT
749080010
Brand:Wurth Elektronik

PM2180.011NL
Brand:Pulse Electronics

750319177
Brand:Wurth Elektronik

78931812505
Brand:Wurth Elektronik
PMS9505.070NLT
Brand:Pulse Electronics

TC1.5-52TX+
Brand:Mini-Circuits

PAT6261.005NLT
Brand:Pulse Electronics

750317493
Brand:Wurth Elektronik

750319496
Brand:Wurth Elektronik

750319282
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






