Manufacturer No:HX6136HL
Manufacturer:Pulse
Type:Audio & Signal Transformers
Description:Audio & Signal Transformers 1500V 350uH 8mA 2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Audio & Signal Transformers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power |
| Type: | Module |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 350 uH |
| Isolation Voltage: | 1500 Vrms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 27.94 mm |
| Width: | 7.55 mm |
| Height: | 8.33 mm |
| Series: | HX |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Current Rating: | 8 mA |
| Maximum DC Current: | 350 mA |
| Power Rating: | 35 W |
| Product Type: | Audio & Signal Transformers |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Transformers |
HOT
750319282
Brand:Wurth Elektronik

750319497
Brand:Wurth Elektronik

TC1.5-52TX+
Brand:Mini-Circuits

14255R-100
Brand:Renesas / Dialog
PMS9505.050NLT
Brand:Pulse Electronics

78931812512
Brand:Wurth Elektronik

HM0068ANLT
Brand:Pulse Electronics

750319177
Brand:Wurth Elektronik

1382384
Brand:Phoenix Contact

SM91501ALE
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






