Manufacturer No:B58101A0109A000
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors Aluminum Pipe Clip-on NTC Sensor AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | HP100 |
| B Parameter: | 3988 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 60 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | - |
| Length: | 28 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/100 |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B58101A109A |
HOT
MF-PSHT050KX-2
Brand:Bourns
B57550K0104A001
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3502HA
Brand:Vishay / BC Components

B57364S0300M000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE305E4103SBA
Brand:Vishay / BC Components

MF-USHT150KX-2
Brand:Bourns

NTCLE300E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2103F524A
Brand:Vishay / BC Components
B57704M0103A001
Brand:EPCOS / TDK
NTCLE203E3103GB0
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






