Manufacturer No:MF-USHT016KX-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 30V .16A-HD 20A MAX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-USHT |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 160 mA |
| Maximum Voltage: | 30 VDC |
| Trip Current: | 800 mA |
| Current Rating - Max: | 20 A |
| Resistance: | 6 Ohms |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Width: | 2.5 mm |
| Unit Weight: | 0.000494 oz |
HOT
MF-PSML110/6-2
Brand:Bourns

NTCLE201E3302SBA
Brand:Vishay / BC Components
A1504AS26P2A
Brand:Measurement Specialties

B59252J0140B020
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3222HA
Brand:Vishay / BC Components

NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse

NTCLE428E3103H400A
Brand:Vishay / BC Components

CTTS-203856-S02
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B57364S0160M000
Brand:EPCOS / TDK

MF-USHT016KX-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






