Manufacturer No:MF-LSMF150/33X-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 2920 Resettable SMD PPTC 1.5A/33V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-LSMF |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 1.5 A |
| Maximum Voltage: | 33 VDC |
| Trip Current: | 3 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 230 mOhms |
| Package / Case: | 7.98 mm x 5.44 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 1.6 mm |
| Length: | 7.98 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 1.5 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Width: | 5.44 mm |
HOT
NTCLE400E3222HA
Brand:Vishay / BC Components

NTCRP3VG332JDGBEA
Brand:TDK
NTCLE203E3272FB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE300E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components

ICL-28R
Brand:MEAN WELL

NTCLE428E3103F404A
Brand:Vishay / BC Components

B57045K0103A002
Brand:EPCOS / TDK

NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse
B57702M0103J000
Brand:EPCOS / TDK
B57861E0103A010
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






