Manufacturer No:KTY81/122,112
Manufacturer:NXP
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC SENSOR TEMP BULK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | KTY81 |
| Resistance: | 1.02 kOhms |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Current Rating: | 10 mA |
| Lead Diameter: | 0.45 mm |
| Lead Spacing: | 2.54 mm |
| Length: | 5.2 mm |
| Package / Case: | SOD-70 |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 0.79 % / C |
| Type: | PTC |
| Width: | 4.8 mm |
| Part # Aliases: | 933722440112 |
| Unit Weight: | 0.007342 oz |
HOT
B59875C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59915C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

TMP6331QDECTQ1
Brand:Texas Instruments

B59102R0070A010
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L2201FM
Brand:Vishay / Dale
YQS5868PTF
Brand:Amphenol Advanced Sensors
PTCSL03T081DT1E
Brand:Vishay / BC Components

B59754B120A70
Brand:EPCOS / TDK

B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF15BE103RB6RC
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






