Manufacturer No:PTCSL03T081DT1E
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC 80Deg C Temp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCSL03 |
| Resistance: | 20 Ohms to 120 Ohms |
| Tolerance: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 165 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| B Parameter: | - |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Current Rating: | - |
| Diameter: | 4 mm |
| Height: | - |
| Lead Diameter: | 0.5 mm |
| Lead Spacing: | 2.5 mm |
| Length: | 30 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 30 V |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.004233 oz |
HOT
B59213J0130A020
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1160A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCTL4MR500SBE
Brand:Vishay / BC Components

B59955C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59885C0120A051
Brand:EPCOS / TDK

YM120D260N150
Brand:Amphenol Advanced Sensors
TFPT0805L3301FV
Brand:Vishay / Dale

B59880C0130A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL07H141HBE
Brand:Vishay / BC Components

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






