Manufacturer No:B59754B120A70
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTC Thermistor B 754A 120A 70 12x5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59754 |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Width: | 10 mm |
| Part # Aliases: | B59754B0120A070 |
| Unit Weight: | 0.123459 oz |
HOT
B59721A0080A062
Brand:EPCOS / TDK

PRG21BB150MB1RK
Brand:Murata Electronics

B59955C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59810C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59008C0120A040
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1110A070
Brand:EPCOS / TDK
PTCSL03T081DT1E
Brand:Vishay / BC Components

PRF15AR102RB6RC
Brand:Murata Electronics

KTY81/221,112
Brand:NXP Semiconductors

PRG21BC0R2MM1RA
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






