Manufacturer No:B59215J0130A020
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 280Vac 400Vdc 22ohms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59_J0130A020 |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Case |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 14 mm |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Length: | 22.2 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 280 VAC |
| Voltage Rating DC: | 400 VDC |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | B59215J130A20 |
| Unit Weight: | 0.331575 oz |
HOT
B59721A0080A062
Brand:EPCOS / TDK

B59990C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59008C0100A040
Brand:EPCOS / TDK

PTCCL07H141HBE
Brand:Vishay / BC Components

NB-PTCO-002
Brand:Measurement Specialties
TFPT0805L3901FV
Brand:Vishay / Dale

B59875C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BG471QS5RB
Brand:Murata Electronics

PTCTL8NR100HBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF15AR102RB6RC
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






