Manufacturer No:P-TCO-N350/12-2
Manufacturer:Bourns
Type:Thermal Cutoffs
Description:Thermal Cutoffs 50A 12V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Thermal Cutoffs |
| RoHS: | Details |
| Rated Temperature: | + 75 C |
| Tolerance: | +/- 15 C |
| Maximum Temperature: | + 75 C |
| Minimum Holding Voltage: | 12 V |
| Resistance: | 22 mOhms |
| Hold Current: | 3.5 A |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 1.8 mm |
| Height: | 1.1 mm |
| Approvals: | UL cUL TUV |
| Series: | P-TCO-N |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Holding Temperature: | + 23 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Thermal Cutoffs |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Thermal Management |
| Unit Weight: | 0.001023 oz |
HOT
SC72AAB
Brand:Bourns

MHP-TAC15-12-85N
Brand:Littelfuse

SC77AAA
Brand:Bourns

F23A15505 A150 U112
Brand:Microtherm Sentronic

SD85ABB
Brand:Bourns

F23E09005L300100G700
Brand:Microtherm Sentronic

T11A18005L370100
Brand:Microtherm Sentronic

T11A15505L370100U250
Brand:Microtherm Sentronic

T11A14005L310100
Brand:Microtherm Sentronic

MHP-TAM6-9-72
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






