Manufacturer No:1-328281-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals NYL-FORK 16-14 BLU #6 M5+
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Screw Terminals |
| Type: | Spade |
| Wire Gauge Min: | 16 AWG |
| Wire Gauge Max: | 14 AWG |
| Stud / Tab Size: | # 6 |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Screw |
| Gender: | - |
| Insulation: | Insulated |
| Color: | Blue |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | PIDG |
| Tradename: | PIDG |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Gender: | - |
| Current Rating: | - |
| Insulation Material: | Nylon |
| Length: | 21.49 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | - |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Terminals |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Width: | 6.2 mm |
| Unit Weight: | 0.034604 oz |
HOT
324049
Brand:TE Connectivity

171897-1
Brand:TE Connectivity / AMP

53440-1
Brand:TE Connectivity

3-520412-2
Brand:TE Connectivity

19161-0333
Brand:Molex

360040-1
Brand:TE Connectivity

2-520181-4
Brand:TE Connectivity / AMP

2-520184-2
Brand:TE Connectivity / AMP

3-521142-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1-962915-1 (Loose Piece)
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






