Manufacturer No:2710120000
Manufacturer:Weidmuller
Type:DIN Rail Terminal Blocks
Description:DIN Rail Terminal Blocks HTTB 6 PE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | DIN Rail Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Type: | PE Terminal |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Voltage Rating: | 500 V |
| Wire Gauge Min: | 22 AWG |
| Wire Gauge Max: | 8 AWG |
| Connection Method: | Screw |
| Color: | Green Yellow |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | Snap-On |
| Length: | 68 mm |
| Width: | 8.1 mm |
| Height: | 100 mm |
| Series: | TTB |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 60 C |
| Product Type: | DIN Rail Terminal Blocks |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Tradename: | Klippon |
| Wire Gauge Range: | 22 AWG to 8 AWG |
HOT1SNA115647R2300
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1333826
Brand:Phoenix Contact
8000078349
Brand:Weidmuller

1SNA105031R1400
Brand:TE Connectivity / Entrelec
2847330000
Brand:Weidmuller

2388553-4
Brand:TE Connectivity
2847460000
Brand:Weidmuller
8000072512
Brand:Weidmuller

1SNA199219R0300
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115271R2200
Brand:TE Connectivity / Entrelec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






