Manufacturer No:1278794
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Terminal Block Interface Modules
Description:Terminal Block Interface Modules VFC-PT/FLK20
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Terminal Block Interface Modules |
| Product: | Interface Modules |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Current Rating: | 1 A |
| Voltage Rating: | 30 VAC 60 VDC |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Connection Method: | Push-In |
| Height: | 127 mm |
| Length: | 40.25 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Terminal Block Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Width: | 18.9 mm |
| Wire Gauge Max: | 16 AWG |
| Wire Gauge Min: | 24 AWG |
HOT2847470000
Brand:Weidmuller

1333870
Brand:Phoenix Contact

2710450000
Brand:Weidmuller
2847330000
Brand:Weidmuller

2710120000
Brand:Weidmuller

2817990000
Brand:Weidmuller

1058940
Brand:Phoenix Contact

1326583
Brand:Phoenix Contact
2751100000
Brand:Weidmuller
8000072497
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






