Manufacturer No:8000072461
Manufacturer:Weidmuller
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks MHS 5/11 V T3 B T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 11 Position |
| Pitch: | 5 mm |
| Connection Method: | Plug-in |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 25.3 A |
| Voltage Rating: | 400 V |
| Series: | Omnimate 4.0 MHS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Weidmuller |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Height: | 17.2 mm |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Length: | 11.9 mm |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Tradename: | Omnimate |
| Width: | 56.38 mm |
HOT8000072515
Brand:Weidmuller

1333826
Brand:Phoenix Contact

2817990000
Brand:Weidmuller

1SNA115657R2500
Brand:TE Connectivity
2847370000
Brand:Weidmuller

1333821
Brand:Phoenix Contact

NRF24L01P
Brand:Nordic Semiconductor
2751100000
Brand:Weidmuller
8000078351
Brand:Weidmuller
2674550000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






