Manufacturer No:MAX31875R1TZS+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors Tiny I2C Temperature Sensor in WLP Package
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Configuration: | Local |
| Accuracy: | +/- 1 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Interface Type: | I2C |
| Resolution: | 12 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 50 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Shutdown: | Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLP-4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Operating Supply Current: | 80 uA |
| Pd - Power Dissipation: | 776 mW |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| Series: | MAX31875 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | Temperature Sensor |
| Unit Weight: | 0.005939 oz |
HOT
PCT2075TP,147
Brand:NXP Semiconductors

TMP126NDCKR
Brand:Texas Instruments

LTM2985IY#PBF
Brand:Analog Devices

MCP98243T-BE/MNY
Brand:Microchip Technology

TMP05ARTZ-500RL7
Brand:Analog Devices

MAX31875R7TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TSD305-1SL10
Brand:Measurement Specialties
TMP451AQDQFTQ1
Brand:Texas Instruments

D6T-32L-01A
Brand:Omron Electronics

MAX31875R5TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






