Manufacturer No:USP12840
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 10K OHM 1% PROBE ASSEMBLY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | USP |
| B Parameter: | 3892 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Threaded |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.3125 in |
| Length: | 3.25 in |
| Width: | 0.3125 in |
| Height: | 0.25 in |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | US Sensor |
| Unit Weight: | 0.274843 oz |
HOT
ADT7422CCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MLX90614ESF-BCF-000-SP
Brand:Melexis

TMP235AQDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

MCP9700T-E/LT
Brand:Microchip Technology

ADT7420UCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MAX31875R1TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1626U+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MCP9700BT-H/TT
Brand:Microchip Technology
NTCALUG01A103F161
Brand:Vishay / BC Components

USP12840
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






