Manufacturer No:GE-1665
Manufacturer:Amphenol
Type:Temperature Sensors
Description:Industrial Temperature Sensors Engine Temp Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Temperature Sensors |
| Resistance: | 2.795 kOhms |
| Description/Function: | Air Temperature Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Diameter: | 9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Temperature Sensors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Thread Size: | M14 |
| Tradename: | THERMOMETRICS |
| Unit Weight: | 0.100531 oz |
HOT
TMP275AQDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

TMP1826NGRR
Brand:Texas Instruments

DS1721U+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

GE-1665
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ADT7422CCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

PCT2075TP,147
Brand:NXP Semiconductors

MAX31875R1TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMP103BYFFR
Brand:Texas Instruments

TMP127EDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

DS1621V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






