Manufacturer No:MAX6626PMUT+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors 5-Pin uP Supervisory Circuits with Watchdog and Manual Reset
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Configuration: | Local |
| Accuracy: | +/- 1 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Interface Type: | 2-Wire I2C SMBus |
| Resolution: | 12 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Shutdown: | Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| Series: | MAX6626 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | Temperature Sensor |
| Part # Aliases: | MAX6626 |
| Unit Weight: | 0.001929 oz |
HOT
STS33-DIS-2.5kS
Brand:Sensirion
NTCALUG01A103F161
Brand:Vishay / BC Components

TMP275AQDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

LTM2985IY#PBF
Brand:Analog Devices

GE-2142
Brand:Amphenol Advanced Sensors

DS1621V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADT7302ARTZ-REEL7
Brand:Analog Devices
GE-2133D
Brand:Amphenol Advanced Sensors

LM75AIM/NOPB
Brand:Texas Instruments

PPG101JB
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






