Manufacturer No:TMP114AIYMTR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors 0.15-mm height 1.2-V capable temperature sensor with 0.3 C accuracy
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Accuracy: | 0.3 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.08 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.98 V |
| Interface Type: | I2C |
| Resolution: | 16 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Shutdown: | Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DSBGA-4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Operating Supply Current: | 68 uA |
| Output Current: | 3 mA |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| Series: | TMP114 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | Digital Temperature Sensor |
HOTTMP112NAIDRLR
Brand:Texas Instruments

LM235H/NOPB
Brand:Texas Instruments

TMP114AIYMTR
Brand:Texas Instruments

TMP1826NGRR
Brand:Texas Instruments

MLX90640ESF-BAB-000-SP
Brand:Melexis
TMP451AQDQFTQ1
Brand:Texas Instruments

STS32-DIS-2.5KS
Brand:Sensirion

MCP9700BT-H/TT
Brand:Microchip Technology

STS33-DIS-2.5kS
Brand:Sensirion

MAX30208CLB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






