Manufacturer No:MCP98243T-BE/MNY
Manufacturer:Microchip
Type:Temperature Sensor ICs
Description:Board Mount Temperature Sensors SERIAL OUT TMP SENSR SPD EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Board Mount Temperature Sensors |
| RoHS: | Details |
| Output Type: | Digital |
| Configuration: | Local |
| Accuracy: | +/- 1 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Interface Type: | 2-Wire I2C SMBus |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Shutdown: | Shutdown |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TDFN-8 EP |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product: | Temperature Sensors |
| Product Type: | Temperature Sensor ICs |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Type: | DIMM Memory Module Sensor with EEPROM |
| Unit Weight: | 0.000504 oz |
HOT
TMP235AQDCKRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX31875R5TZS+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1624S+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMP235AQDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TMP1827NGRR
Brand:Texas Instruments

MLX90614ESF-BCF-000-SP
Brand:Melexis

LTM2985IY#PBF
Brand:Analog Devices

LM75AIM/NOPB
Brand:Texas Instruments
GE-2133D
Brand:Amphenol Advanced Sensors

STS32-DIS-2.5KS
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






