Manufacturer No:SKHCBLA010
Manufacturer:Alps Alpine
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches TACT Switch 12mm x 12mm Snap-in
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alps Alpine |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Illumination Color: | - |
| Lamp Type: | - |
| Operating Force: | 1.27 N |
| Current Rating: | 50 mA |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC |
| Termination Style: | Snap-In |
| Length: | 12 mm |
| Width: | 12 mm |
| Series: | SKHC |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Alps Alpine |
| Contact Plating: | Silver |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Switches |
| Travel: | 0.3 mm |
| Type: | Tactile Switch |
HOT
09-400009.10087
Brand:EAO

09-400009.1S0002
Brand:EAO

09-400009.40251
Brand:EAO

435151014845
Brand:Wurth Elektronik

SDS004RULC
Brand:C&K

09-400009.10240
Brand:EAO

09-400009.1S0003
Brand:EAO

MRSSH4DG16SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PTS831GM140SMTR LFS
Brand:C&K

09-400005.10089
Brand:EAO
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






