Manufacturer No:435151014845
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches WS-TASV Tact Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Illumination Color: | - |
| Lamp Type: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Direction: | Straight |
| Stem Height: | 0.4 mm |
| Actuator: | Round |
| Switch Function: | OFF - (ON) |
| Operating Force: | 450 gf |
| Current Rating: | 50 mA |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC |
| Voltage Rating AC: | - |
| Power Rating: | - |
| Ground Terminal: | No |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | Gull Wing Lead |
| Color: | Salmon |
| Cap Color: | - |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.6 mm |
| Height: | 1.4 mm |
| Series: | WS-TASV |
| Life: | 200000 Cycles |
| IP Rating: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 9500 |
| Subcategory: | Switches |
| Unit Weight: | 0.001023 oz |
HOT
09-400005.10097
Brand:EAO

EVP-3AA02Q
Brand:Panasonic

PTS831GG140SMTR LFS
Brand:C&K

09-410005.1S0014
Brand:EAO

MRSSH4DR16SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

SDS004RULC
Brand:C&K

SKHCBLA010
Brand:Alps Alpine

TL3275AF160BQ
Brand:E-Switch
MRSSV0DR10SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
2416191-2
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






