Manufacturer No:3-140-093
Manufacturer:Schurter
Type:Pushbutton Switches
Description:Pushbutton Switches Rated current 100mA; Switching Voltage 42VAC / 60 VDC; Voltage 5 - 28 VDC; RGB color Area Illumination; Momentary Optical Actuation;
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | Pushbutton Switches |
| RoHS: | Details |
| Product: | Touchless Switches |
| Illuminated: | Illuminated |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Illumination Color: | Green |
| Current Rating: | 100 mA |
| Voltage Rating AC: | 42 VAC |
| Voltage Rating DC: | 60 VDC |
| Brand: | Schurter |
| Height: | 7.7 mm |
| Length: | 30 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Pushbutton Switches |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Switches |
| Width: | 30 mm |
HOT
09-400005.11430
Brand:EAO

09-400009.12563
Brand:EAO

D41L-2YDAE-N2
Brand:Omron Automation and Safety

R574G13425
Brand:Radiall

09-410005.1S0021
Brand:EAO
MRSSV1DR16SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

MRSSV0DG10SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

TL1017AABF260QG
Brand:E-Switch

D2GW-SC6L3M
Brand:Omron Electronics
SKSGPJE010
Brand:Alps Alpine
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






