Manufacturer No:EVP-CD7C1A000
Manufacturer:Panasonic
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches 6mm x 6mm SMD Op Force 4.0N
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Switch Function: | ON - OFF |
| Operating Force: | 4 N |
| Current Rating: | 20 mA |
| Voltage Rating DC: | 15 VDC |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | J Form Lead |
| Length: | 6 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 4 mm |
| Series: | EVP-CD |
| Life: | 200000 Cycle |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Actuator Style: | Square |
| Brand: | Panasonic |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Type: | Snap-In |
| Product: | Tactile Switches |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Switches |
| Travel: | 1 mm |
HOT
09-400005.10089
Brand:EAO

PTS831GG140GSMTR LFS
Brand:C&K

SDS005RULC
Brand:C&K

JS102011SABN
Brand:C&K

09-400009.10082
Brand:EAO

09-400005.11656
Brand:EAO

P7-116211
Brand:OTTO

09-410005.1S0014
Brand:EAO

09-400009.1S0004
Brand:EAO

D2LS-10
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






