Manufacturer No:TL1017AAAF260QG
Manufacturer:E-Switch
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches Tactile Switch 50mA 12VDC SPST OFF-(ON)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | E-Switch |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Direction: | Straight |
| Actuator: | Round |
| Switch Function: | OFF - (ON) |
| Operating Force: | 260 gf |
| Current Rating: | 50 mA |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC |
| Ground Terminal: | No |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | Gull Wing Lead |
| Length: | 3 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 1.5 mm |
| Life: | 100000 Cycles |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | E-Switch |
| Contact Plating: | Silver |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product: | Tactile Switches |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switches |
| Travel: | 0.15 mm |
HOT
EVP-CD8C1A000
Brand:Panasonic
SKSJLEE010
Brand:Alps Alpine

435151014845
Brand:Wurth Elektronik

MRSSV1DC16SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

EVP-6AWD40
Brand:Panasonic

PTS831GM140SMTR LFS
Brand:C&K

PCM12SMTBR
Brand:C&K

SDS004RULC
Brand:C&K

EVP-0BDC1A000
Brand:Panasonic
MRSSV1DR16SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






