Manufacturer No:435431019840
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches WS-TASV Tact Switch Washable 4.1x2.8x1.9mm SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Actuator: | Rectangular |
| Switch Function: | ON - OFF |
| Operating Force: | 400 g |
| Current Rating: | 50 mA |
| Voltage Rating DC: | 32 VDC |
| Ground Terminal: | Yes |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 4.1 mm |
| Width: | 2.8 mm |
| Series: | WS-TASV |
| Life: | 100000 Cycles |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Actuator Length: | 2.2 mm |
| Actuator Material: | Polyamide (PA) |
| Actuator Style: | Rectangular |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Contact Plating: | Silver |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Mounting Type: | Sealed |
| Product: | Tactile Switches |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 7000 |
| Subcategory: | Switches |
| Type: | SMT Tact Switch |
HOT
09-410013.10085
Brand:EAO

PTS831GM140SMTR LFS
Brand:C&K

D41L-2YDAE-N2
Brand:Omron Automation and Safety

TL1017AABF260QG
Brand:E-Switch

59050-3-S-00-0
Brand:Littelfuse

435451019820
Brand:Wurth Elektronik

MRSSV1DR10SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
MRSSV1DR16SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

SDS005RULC
Brand:C&K

1-1571983-3
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






