Manufacturer No:BV2HD045EFU-CE2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution Automotive 2ch 45 mohm High-Side Switch with Variable OCD and OCD Mask Function
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Current: | 10 mA |
| Current Limit: | 21 A |
| On Resistance - Max: | 100 mOhms |
| On Time - Max: | 175 us |
| Off Time - Max: | 125 us |
| Operating Supply Voltage: | 6 V to 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HSSOP-16 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 6 V |
| Part # Aliases: | BV2HD045EFU-C |
HOT
LMG3410R050RWHT
Brand:Texas Instruments
TPS7H2201Y/EM
Brand:Texas Instruments

IPS8160HQ
Brand:STMicroelectronics

TMUX6213RUMR
Brand:Texas Instruments

BTS612N1E3128AAUMA1
Brand:Infineon Technologies
TPS22811LRPWR
Brand:Texas Instruments

TMUX7412FRRPR
Brand:Texas Instruments

BTS72004EPAXUMA1
Brand:Infineon Technologies

ADG7421FBCPZ-RL7
Brand:Analog Devices
VND9008AJTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






