Manufacturer No:VND9008AJTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution Double channel high-side driver current sense analog feedback automotive apps
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Current Limit: | 67 A |
| On Resistance - Max: | 16 mOhms |
| On Time - Max: | 120 us |
| Off Time - Max: | 100 us |
| Operating Supply Voltage: | 13 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PowerSSO-16 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switches |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
TMUX7219DGKR
Brand:Texas Instruments

AP22652W6-7
Brand:Diodes Incorporated

BTG70902EPLXUMA1
Brand:Infineon Technologies

AP22816AKEWT-7
Brand:Diodes Incorporated

TMUX6213RUMR
Brand:Texas Instruments

PI4MSD5V9548AZDEX
Brand:Diodes Incorporated

DG506ACWI+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC9111RMSE#PBF
Brand:Analog Devices

74CBTLV3125BQ-Q10X
Brand:Nexperia

TPS22965NTDSGRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






