Manufacturer No:MAX14917AFM+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution Industrial Octal High Side Driver with Diagnostics
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Side |
| Number of Outputs: | 8 Output |
| Output Current: | 700 mA |
| Current Limit: | 1 A |
| On Resistance - Max: | 250 mOhms |
| Operating Supply Voltage: | 36 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FC2QFN-48 |
| Series: | MAX14917 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Pd - Power Dissipation: | 3.9 W |
| Product: | Power Switches |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
HOT
TMUX1134PWR
Brand:Texas Instruments

XC6194AA03ER-G
Brand:Torex Semiconductor

BV2HD045EFU-CE2
Brand:ROHM Semiconductor

TMUX1112PWR
Brand:Texas Instruments
ISO808A
Brand:STMicroelectronics

TPS22948DCKR
Brand:Texas Instruments

MAX14916AFM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
TMUX7349FRTJR
Brand:Texas Instruments

TMUX7412FRRPR
Brand:Texas Instruments
BTS722204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






