Manufacturer No:DS42S-120
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail AC Power Surge Suppressor 40kA max 240/120V Split Phase 2P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS40S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | AC Power |
| Voltage Rating: | 120 VAC 240 VAC |
| Current Rating: | 40 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 36 mm |
| Part # Aliases: | 461621 |
| Unit Weight: | 8.853764 oz |
HOT
DLAW-24D3
Brand:Citel

LTC4364IMS-1#PBF
Brand:Analog Devices

LS05006VPQ33
Brand:Littelfuse

2908204
Brand:Phoenix Contact

1191881
Brand:Phoenix Contact

1250A-3S-600
Brand:Bourns

MAX17615ATB+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS41S-400
Brand:Citel

PTE-5T1G0010
Brand:HALO Electronics
ESP-100-POE
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






