Manufacturer No:TV1020-3R0605-R
Manufacturer:Eaton
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 6F 3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TV |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 6 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 35 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 22.3 mm |
| Diameter: | 10.5 mm |
| Life: | 1000 Hour 500000 Cycle |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | PowerStor / Eaton |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Leakage Current: | 13 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
MAL223051011E3
Brand:Vishay / BC Components

LP12352R7206
Brand:TAIYO YUDEN

SCMQ14C474MRTA0
Brand:KYOCERA AVX

SCCS25E705PRB
Brand:KYOCERA AVX

SCMR14D474PRBB0
Brand:KYOCERA AVX

DSM116Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL222551008E3
Brand:Vishay / BC Components

BCAP0150 P300 S17
Brand:Maxwell Technologies

LP08152R7245
Brand:TAIYO YUDEN

DSM105Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






