Manufacturer No:SCMR14D474PRBB0
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 5.4V 0.47F 8X14mm Radial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCM |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 470000 uF |
| Voltage Rating DC: | 5.4 VDC |
| Tolerance: | 0 % + 100 % |
| ESR: | 300 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 16 mm |
| Width: | 8 mm |
| Height: | 14 mm |
| Diameter: | 8 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Capacitance - uF: | 470000 uF |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 11.5 mm |
| Leakage Current: | 6 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical Pack |
| Part # Aliases: | SCMR14D474MRBB0 |
| Unit Weight: | 0.304137 oz |
HOT
DSM105Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
FM0H103ZF
Brand:KEMET

MAL219690117E3
Brand:Vishay / BC Components
MAL222591004E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCY68B407SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051008E3
Brand:Vishay / BC Components
KR-5R5V224-R
Brand:PowerStor / Eaton

DSM304Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCCY1AB857S3PBLE
Brand:KYOCERA AVX

MAL219690107E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






