Manufacturer No:A12.245JGC.00341
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD SATA 2.5" SSD BICS5 240GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | SV240-25 |
| Memory Size: | 240 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.85 mm x 6.9 mm |
| Sustained Write: | 470MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Active Mode Current: | 365 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 7-pin Signal 15-pin Power |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOTOM8SEP4512N-A0
Brand:Kingston

A82.259HYC.002F8
Brand:Apacer

MG08SDA400E
Brand:Toshiba

MTFDDAK3T8TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

HDEB00SGEA51
Brand:Toshiba

SDBPNTY-256G
Brand:SanDisk

MTFDDAK960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micron

SSDPF2KX038TZ01
Brand:Solidigm

AN2.112HGS.00422
Brand:Apacer

A52.255JGA.008EM
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






