Manufacturer No:MPT2.4-21
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 14.2mA@2.4V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Length: | 54 mm |
| Width: | 20.9 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Low Light - Indoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Dimensions: | 54 mm x 20.9 mm |
| Isc - Short Circuit Current: | 18.3 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Solar Module |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Solar Panel |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 3.2 V |
| Unit Weight: | 0.020000 oz |
HOT
BCSC491B6
Brand:TDK

MPT6-75
Brand:PowerFilm
AM-1454CA
Brand:Panasonic Battery

BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering

PRT-14800
Brand:SparkFun

313070001
Brand:Seeed Studio

PIS-0572
Brand:Crowd Supply

RC7.2-75PSAF
Brand:PowerFilm
AM-1606C-MEL
Brand:Panasonic Battery
AM-8702CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






