Manufacturer No:AM-5706CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 3.9 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 179 mW |
| Maximum Output Current: | 45.9 mA |
| Maximum Output Voltage: | 3.9 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 70 mm |
| Width: | 50 mm |
| Thickness: | 1.8 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 6 V |
| Part # Aliases: | 166646016 AM-5706CAR-MEL-E AM-5706CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.546746 oz |
HOTAM-1801CA
Brand:Panasonic Battery

PRT-14800
Brand:SparkFun
AM-1454CA
Brand:Panasonic Battery
AM-8801CAR
Brand:Panasonic Battery

MPT3.6-150
Brand:PowerFilm
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MRC-KT0002
Brand:Ultralife

SC20072
Brand:OSEPP Electronics

P7.2-75F
Brand:PowerFilm

BCS4430B6
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






