Manufacturer No:HFCN-5500+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning HI PASS FLTR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | High Pass Filters |
| Frequency: | 8.75 GHz |
| Frequency Range: | 6 GHz to 11.5 GHz |
| Bandwidth: | 5500 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | HFCN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.18 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | LTCC |
| Unit Weight: | 0.027484 oz |
HOT
HFCQ-2902+
Brand:Mini-Circuits

ZN4PD-4R722+
Brand:Mini-Circuits

VLFG-2500+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-2872+
Brand:Mini-Circuits
HFCW-7000+
Brand:Mini-Circuits
ZFHP-0R055-S+
Brand:Mini-Circuits

LFCN-160+
Brand:Mini-Circuits

X4B40L1-5050G
Brand:Anaren

AD4PS-1+
Brand:Mini-Circuits

QCN-19+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






