Manufacturer No:MAXQ1065GTC+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs Deepcover Crypto controller T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TDFN-12 |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| Series: | MAXQ1065 |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
HOT
AT97SC3205T-G3M4C20B
Brand:Microchip Technology

DS2401P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT97SC3205-H3M4500B
Brand:Microchip Technology

ATECC508A-SSHCZ-B
Brand:Microchip Technology

DS28E25+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC608B-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology
ST33HTPH2E32AHD0
Brand:STMicroelectronics
ECC204-SSVDA-T
Brand:Microchip Technology

ATECC608B-MAVDA-T
Brand:Microchip Technology

DS2401P+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






