Manufacturer No:DS28S60Q+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs Secure SPI Coprocessor with ChipDNA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TDFN-12 |
| Interface Type: | SPI |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Data Rate: | 20 Mb/s |
| Maximum Clock Frequency: | 20 MHz |
| Memory Type: | Flash |
| Operating Supply Current: | 1.28 mA |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| Series: | DS28S60 |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Type: | DeepCover Cryptographic Coprocessor |
HOT
SLB9670VQ20FW785XTMA1
Brand:Infineon Technologies

DS28EL22Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E50Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX66242ESA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28CM00R-A00+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS2401Z+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E35P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT97SC3205T-H3M4C00B
Brand:Microchip Technology

ATSHA204A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

DS28C22Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






