Manufacturer No:DS2401+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs Silicon Serial Number
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-92-3 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| Series: | DS2401 |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 5 uA |
| Part # Aliases: | DS2401 90-24010+000 |
| Unit Weight: | 0.016000 oz |
HOT
ATECC608B-MAVDA-T
Brand:Microchip Technology

MAXQ1065GTC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E25+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS2401+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SE050C2HQ1/Z01SDZ
Brand:NXP Semiconductors

DS28C39Q+U
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC108A-SSHDA-T
Brand:Microchip Technology

SLB9665TT20FW563XUMA3
Brand:Infineon Technologies

DS28C50Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC508A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






