Manufacturer No:CY7C1051H30-10ZSXI
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM ASYNC SRAMS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 8 Mbit |
| Organization: | 512 k x 16 |
| Access Time: | 10 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.2 V |
| Supply Current - Max: | 60 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-44 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Memory Type: | Volatile |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | CY7C1051 |
| other: | 1350 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Asynchronous |
HOT
RMWV6416AGSD-5S2#AA0
Brand:Renesas Electronics

GS882Z36CGD-200I
Brand:GSI Technology

23A1024-I/ST
Brand:Microchip Technology

GS880Z32CGT-200
Brand:GSI Technology

CY7C109D-10VXIT
Brand:Infineon Technologies

CY7C1361KVE33-133AXM
Brand:Infineon Technologies

70T3799MS133BBGI
Brand:Renesas Electronics

GS82583ET36GK-675I
Brand:GSI Technology

RMLV0408EGSP-4S2#CA1
Brand:Renesas Electronics

CY62128EV30LL-45SXIT
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






